To polski serwis społecznościowy, który został uruchomiony 11 listopada 2006 i wprowadził w Polsce sporo zamieszania. Jego pierwotnym celem było umożliwienie użytkownikom odnalezienia osób ze swoich szkolnych lat i odnowienie z nimi kontaktu. Aktualnie serwis nabrał charakteru wielopoziomowej platformy komunikacji dla polskich użytkowników internetu.
Również nie pozwala na bezpośrednie wyszukiwanie osoby wg daty urodzenia. Jednak w praktyce jej określenie jest jeszcze łatwiejsze niż na Facebooku.
Zacznij od wyszukania wg najczęściej posiadanych kryteriów, czyli data i miejsce urodzenia oraz płeć poszukiwanej osoby. Pamiętaj jednak, że miejsce urodzenia nie występuje na Naszej Klasie. Jest jedynie miejsce zamieszkania - miejsce/miejscowość, gdzie dana osoba chodziła do szkoły. To nie musi być to samo co miejsce urodzenia. Szczególnie dla osoby adoptowanej, jeżeli rodzice adopcyjni pochodzili z innej miejscowości. Dlatego opieraj się przede wszystkim na dacie urodzenia i płci.
Przejdź do Znajomi -> Szukaj znajomych i wprowadź dane szukanej osoby.
Uważaj na przedział wiekowy, bo to nie jest jednoznaczne z rocznikiem! Nasza Klasa rozróżnia wiek osoby przed i po urodzinach w danym roku i to z dokładnością co do dnia. Dlatego osoby urodzone np. w maju 1970 r. będą miały w kwietniu 2017 r. (przed urodzinami) 46 lat, a w czerwcu 2017 r. (po urodzinach) już 47 lat.
Zwróć uwagę na liczbę uzyskanych w wyniku wyszukiwania osób. Jeśli uzyskasz 417 stron to NIE BĘDĄ TO WSZYSTKIE WYNIKI! Nasza Klasa wyświetla bowiem maksymalnie jedynie 5004 osoby - 417 stron i na każdej 12 osób. Są to osoby, które zarejestrowały się jako pierwsze dla danych kryteriów wyszukiwania, co można poznać po ich identyfikatorach (liczbach w linkach do osoby) - wg nich, od najmniejszego, sortowane są też wyniki wyszukania.
Aby określić datę urodzenia danej osoby trzeba wejść do każdego konta oddzielnie. Następnie przejść do sekcji Prezenty i sprawdzić czy dana osoba otrzymała Urodzinowe baloniki lub Urodzinowy tort. Jeśli tak to obok będzie data otrzymania prezentu, która zwykle jest datą urodzin.
Gdyby takich prezentów nie było to należy poszukać życzeń w sekcji Komentarze do profilu. W ten sposób można sprawdzić, czy dzień i miesiąc urodzin danej osoby zgadza się z danymi osoby, której szukamy. Brakujący rok urodzenia można określić na podstawie rozpoczęcia nauki, najlepiej w szkole podstawowej. Do niedawna każdy rozpoczynał naukę w szkole podstawowej w wieku 7 lat, więc od daty rozpoczęcia nauki w tej szkole wystarczy odjąć 7 lat, by uzyskać rok urodzenia.